Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


Zámkové vložky

Někdo by si mohl říct, že zámková vložka je jen malý nepodstatný kus železa. Avšak je důležité dbát na její výběr, neboť nezvaným návštěvníkům může znesnad

nit vstup tam, kde nemají co dělat a tím ochránit náš majetek.

V dnešní době je nejčastějším typem cylindrická zámková vložka, u které je ale potřeba promyslet, do jakých dveří bude vložka umístěna, zda se jedná o dveře vchodové nebo interiérové, garážová vrata a podobně.

Řadit podle 
Výrobce  
Vzhledem k nejrůznějšímu použití zámkových vložek rozlišujeme čtyři bezpečnostní třídy cylindrické vložky.

  • První třída je základní ochrana, například stavební vložky, branky nebo provizorní uzamčení.
  • Druhá třída je dostatečná ochrana, společné prostory v domě, branky, vnitřní dveře domů.
  • Třetí třídou je vysoká ochrana, pro vnější dveře, které je potřeba ochránit před nezvanými hosty.
  • Čtvrtou a zároveň poslední třídou je velmi vysoká ochrana, pro vnější dveře odolné proti vyhmatání, odvrtání, vytržení i hrubému násilí.

U vnějších dveří je nutné použít vložku třetí nebo čtvrté bezpečnostní třídy, neboť české pojišťovny pojistí váš majetek při zabezpečení minimálně bezpečnostní třídou 3.


K výběru zámkové vložky musíme kromě bezpečnostní třídy závislé na umístění dveří, do kterých bude vložka zámků patřit, znát také rozměr vložky, který se skládá ze dvou čísel (např. 26/36) uváděných v milimetrech.


V e-shopu Rajklik.cz je široká nabídka zámkových vložek, a to dokonce v soupravě například s koulí na dveře. Na výběr máme ze široké barevné škály i jakosti jednotlivých zámkových vložek.