Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


Dveřní kukátko

Známe to asi všichni.

Jsme doma a najednou slyšíme, že někdo klepe na dveře. Před otevřením by asi každý rád věděl, kdo je onen nečekaný návštěvník. A pro tyto, ale i mnohé další případy, se hodí umístit do dveří kukátko. Úkolem kukátka je tedy umožnit pohled za dveře a předejít tak případnému vpuštění nezvaných návštěvníků.

Řadit podle 
Výrobce  

Kukátko 30/50/160

Naše cena 50 KčKukátko 30/50/180

Naše cena 75 KčKukátko 60/110/200

Naše cena 155 Kč


Při výběru kukátka do dveří je nutné sledovat několik vlastností, z nichž některé jsou závislé na parametrech dveří, do kterých bude kukátko umístěno. V dnešní době rozlišujeme ze dvou hlavních druhů kukátek. Prvním je klasickékukátko, kde přes čočku vidíme na druhou stranu dveří.

Druhým typem je digitální kukátko, kde je z venkovní strany dveří malá kamera, která snímá prostor přede dveřmi, který následněvidíme na digitální obrazovce z druhé, vnitřní strany dveří.

A co je důležité si před nákupem kukátka rozmyslet?

Například to, jaký úhel viditelnosti je vhodný pro prostor před danými dveřmi.

Dalším důležitým parametrem je délka dveřního kukátka, která se odvíjí od tloušťky dveří, do kterých chceme kukátko instalovat. Délka kukátka je však v dnešní době často nastavitelná.Na trhu se setkáte s kukátky od 160° až po panoramatická, která umožňují sledovat prostor přede dveřmi v úhlu 180°.

Dalším důležitým údajem je průměr kukátka, který nám udává, jak velký otvor bude potřeba pro kukátko vytvořit, případně pokud je otvor ve dveřích již připraven, tak je velmi důležité se tímto parametrem, který je u kukátek vždy uveden, řídit.

Posledním parametrem je pak barvené provedení kukátka, jelikož i design je velmi důležitý. Barva kukátka by měla ladit s barvou daných dveří, na které bude kukátko instalováno.