Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


Rozety

Koupili jste si kliku rozetového typu, ale nekoupili jste si k ní spodní štítek a nyní přemýšlíte, zda ho nekoupit dodatečně? Tento článek by vám měl objasnit nákup spodního štítku neboli rozety. Poradíme na co je potřeba si dát pozor, podle čeho štítek koupit a řekneme vám cenové rozpětí rozet. Samotnou koupi můžete provést výběrem rozet níže na této stránce.

První věcí, na kterou si dát pozor je barva rozety. Ačkoliv se barvy mohou zdát totožné, může se jednat o nepatrně jiný odstín a už se budou barvy štítků tlouct a v interiéru to nebude působit dobrým dojmem. Je tedy vždy důležité vybírat přesně stejnou barvu, pro příklad: zjistíte si, že barva vaší kliky je hněď grafiato, tak budete koukat po spodní rozetě téže barvy.

Dalším bodem, který ovlivní váš výběr, by měl být tvar rozety. Co se tvaru týče, rozlišujeme u rozet čtvercový a kulatý typ. Ačkoliv může vypadat umělecky mít horní rozetu čtvercovou a dolní kulatou, doporučujeme, aby oba typy štítku byly stejné.

Poslední volbou vašeho výběru, ne však zanedbatelnou je varianta spodní rozety.

Zde se jedná o varianty:

  • BB
  • PZ
  • WC (WC varianta je určena především do koupelen a na toalety. Z vnitřní strany dveří je vybavena olivou, kterou dveře uzamknete.)

V případě, že by se vám dítě v koupelně, či na toaletě zamklo, je tato varianta z vnější strany dveří upravena tak, aby šla lehce odemknout například mincí, či šroubovákem.

Pokud zde porovnáme variantu BB a PZ, v dnešní době se používá převážně varianta PZ, ale záleží na vašem vkusu, a proto na našem e-shopu najdete obě dvě varianty. BB typ rozety je tvořen na klasický dózický klíč, kdežto PZ typ je určený pro cylindrickou vložku FAB, dnes běžně používanou a dostupnou. U některých typů rozet se může ještě setkat se slepou variantou, používanou především jako doplněk.

Cenové rozpětí rozet na našem portálu je od 40 do 200 Kč. Rozeta je dodávána pro obě strany dveří za zvedenou cenu.

Řadit podle 
Výrobce  

EF KWADRAT INX

Naše cena 180 KčEF-100

Naše cena 150 KčEF-lui

Naše cena 150 KčNova

Naše cena 110 Kč

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Pro
Pro

Naše cena 40 KčQUADRO

Naše cena 160 KčQUADRO M6/M9

Naše cena 160 KčRozeta 001

Naše cena 120 KčRozeta 950

Naše cena 120 KčSN04

Naše cena 150 KčSP Biszkopt

Naše cena 40 Kč