Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


Panty dveří

I když se jedná o nenápadnou součást výbavy dvířek, dveří i oken, bez takových pantů bychom mohli jen těžko vcházet do místnosti oddělené dveřmi či otevírat okno, abychom si trochu vyměnili vzduch. Vždyť díky nim můžeme bez práce otevírat a zase zavírat dveře, okna či dvířka poliček a skříní.

Řadit podle 
Výrobce  


Co je vlastně pant?

Odborná definice říká, že se jedná o mechanické zařízení skládající se z více částí, které umožňuje pohyblivé zavěšení nejčastěji dveří a oken a jejich následný rotační pohyb. Zjednodušeně řečeno, jedná se mechanismus, který umožňuje spojit dveře s futry a okna s okenními rámy a následně s nimi pohybovat.

Existuje velké množství jak dveřních, tak i okenních pantů, které se od sebe liší způsobem uchycení, ale také způsoby dovření dveří nebo oken. Panty se také liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny a pro který jsou naopak určeny. Nejčastějším materiálem pro výrobu je v dnešní době nerezová ocel, která má dlouhou výdrž a vysokou kvalitu. Také v nabídce našeho e-shopu Rájkování.cz naleznete panty především z nerezové oceli.

Jak je zmíněno výše, panty se vyrábí, stejně jako třeba šrouby, pro různé materiály. Liší se například panty do dřeva, do kovu či do zdiva. U pantů si můžeme vybrat ze široké škály barev a krytů.

V nabídce našeho e-shopu Rajklik.cz můžete nalézt panty barvy mosaz lakovaná, hněď grafiato, chrom satina nebo třeba chrom lakovaný.

Při výběru pantu si musíme dávat pozor na několik základních parametrů. Mezi ně patří především šířka a výška pantu. Doporučujeme si před nákupem zjistit potřebné hodnoty, a až poté objednat požadovaný pant. Předejdete tak případnému zklamání z nákupu nevhodného pantu. Zároveň také můžete koupit krytky pantů (obrázek vlevo) jako doplněk, který dodá Vašim pantům lesk.