Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


Dveřní zarážky

Dveřní zarážky jsou v dnešní době moderním a užitečným vybavením domácnosti.Díky nim totiž zamezíme otevírání, nebo naopak zavírání dveří. Velice se nám budou hodit například při průvanu, abychom zamezili nežádoucímu bouchaní dveří.


Existují různé typy dveřních zarážek, které se liší tvary, materiálem, barvou. Rozdíl nalezneme také v užití, a to především chceme-li zarážku na podlahu, nebo na stěnu.

Řadit podle 
Výrobce  


Dveřní zarážky se nejčastěji vyrábějí z nerezové oceli, potažené pak bývají různým protiskluzovými materiály. Vybrat si můžeme i ze široké škály barev, na našem e-shopuwww.rajkovani.cz se například setkáme s barvami jako nerez ocel, hněď grafiato nebo nikl lakovaný. Další parametr, který si můžeme zvolit dle libosti, je tvar zarážky.

K výběru máme ze zarážek kulatých, hranatých, vykrojených, oválných či zcela atypických tvarů. Do každého interiéru se hodí jiná barva i jiný tvar, je proto vhodné si před nákupem oba parametry rozmyslet, aby i taková zdánlivě nepodstatná 
věc, jakou je dveřní zarážka, do našeho bytu či domu zapadla a nerušila celkový dojem.

Dveřní zarážka, i když se to nezdá, je podstatným a užitečným pomocníkem v domácnosti. Jejím použitím totiž prodlužujeme životnost dveřních klik, dveří, ale i nábytku či stěn. Klasické "třískání" dveří totiž zásadně snižuje životnost nejen samotných dveří, ale právě i stěn, futer či nábytku, do kterých dveře vráží. Užitím zarážek tak nejen prodlužujeme životnost vybavení svého bytu či domu, ale také omezujeme hluk a zvyšujeme bezpečnost.

Dveřní zarážky mohou perfektně posloužit rovněž jako dekorace. Lze vybrat takové, které oživí místnost nebo ji jen jemně dozdobí, a to díky již zmíněnému širokému sortimentu materiálů, tvarů a barev.