Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


Rozetové kování

Rozetové kování se dělí na kování se čtvercovou nebo kulatou rozetou, neboli štítkem, na kterém je klika, či v případě spodního štítku, zámek umístěn. Tento druh kování má tedy dvě části, horní a spodní štítek. Na horním štítku je umístěna klika, případně koule a na spodním štítku je vámi zvolený druh zámku. Spodní štítek kupovat nemusíte, pokud však chcete mít dveře na zámek, pak je nutností.

Řadit podle 
Výrobce  Jane-R - rozetové kování

Naše cena 211 Kč

Jaro-R

Naše cena 349 KčJaro-R eco

Naše cena 199 KčKora-R - rozetové kování

Naše cena 634 KčKyrk-R - rozetové kování

Naše cena 429 Kč

NOVINKA


Lamia-R - rozetové kování

Naše cena 711 KčLavia-R - rozetové kování

Naše cena 451 KčLogo-QR - rozetové kování

Naše cena 451 KčMalta-R - rozetové kování

Naše cena 451 KčMarion-R - rozetové kování

Naše cena 429 KčMatteo-R - rozetové kování

Naše cena 556 KčMilano-QR - rozetové kování

Naše cena 528 KčModena-QR - rozetové kování

Naše cena 451 KčModena-R - rozetové kování

Naše cena 324 Kč
Kování dělíme vždy na dva druhy, ať už se jedná o exkluzivní, mosazné či nerezové, a to na rozetové a na štítové. V tomto článku si shrneme všechny důležité daje o rozetovém kování. Prozradíme vám, jak ještě lze rozetové kování rozdělit a co si u něj můžete vybrat. Zaměříme se s vámi na nějaké konkrétní kliky.

U spodní rozety se opět dostáváte do situace, kdy si musíte vybírat z různých variant. Rozeta spodní se prodává v provedeních BB, PZ a WC, někdy také ve slepém provedení jako doplněk. BB a PZ provedení, je pro vás známy klasický zámek, s tím, že BB typ je dělán pro takzvaný dózický klíč a typ PZ je určen pro cylindrickou vložku FAB.

Co vám doporučujeme?

Naším tipem je rozetové kování Palermo R se čtvercovou rozetou od společnosti DOMO. Dodáváme ho v barevném provedení nikl lakovaný, s možností dolního štítku.

 

Kulatou rozetu má náš další tip, a to je klika Romana R v barevném provedení hněď grafiato, nikl lakovaný nebo chrom lakovaný.

V případě že si nyní vybírat spodní štítky nechcete, nebojte se. U nás můžete spodní štítky nakoupit i dodatečně, s čímž vás seznámíme v kategorii Rozety.