Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


PORADNA » TIP! Jak změřit rozteč
Jak změřit rozteč

Při výběru štítové dveřní kliky je potřeba znát důležitou míru, které se říká rozteč. Velikost rozteče je velmi důležitá, neboť v případě nákupu kliky s nesprávnou roztečí, by se vám nepodařilo vložku osadit. To znamená, že byste museli zboží vyměnit za rozteč, kterou potřebujete, neboť klika s nesprávnou roztečí vám bude k ničemu. U rozetového kování není rozteč důležitá, neboť klika sestává z dvou oddělených částí.

A co to tedy je ta rozteč? Je to vzdálenost, uváděná v milimetrech, od středu kliky ke středu otáčení vložky (klíče ve vložce). Nejčastěji se setkáte s roztečí 72mm, 90mm, 92mm. Občas také můžete narazit na modely kování, které mají rozteč 88mm nebo i 55 mm, ale tyto modely jsou pouze v hodně starých dveřích a dnes se již skoro vůbec nevyrábí.

Než ale slovně popisovat, odkud kam měřit, přiblížím vám měření rozteče pomocí obrázku. Mám pro vás hned dva.

Měření rozteče u štítového kování

Rozteč u jednotlivých typů klik

Druhým obrázkem si dovoluji objasnit, jak změřit rozteč u použití jednotlivých typů rozet. Jak vidíte, rozteč je vzdálenost mezi bodem, kolem kterého se otáčí klika, a bodem, jež je středem otáčení klíče.

Rozteč u různých rozet

Dostupné rozteče jednotlivých modelů klik najdete v popisu u každého produktu, kterého se hodnota rozteče týká, tedy u štítového kování. Nezapomeňte velikost rozteče u vámi vybrané kliky zvolit z nabídky, je-li to možné. Jinak prosíme o uvedení rozteče do poznámky k objednávce. Zapomenete-li tento údaj uvést, nebojte se, budeme vás kontaktovat.

Zde je příklad výberu rozteče u štítového kování Jaro:

 

Jak je to u rozetového kování?

Měl jsem spoustu dotazů od zákazníků, jak je to s roztečí u kování s rozděleným štítkem a mám pro vás dobrou zprávu. Rozteč zde nepotřebujete znát. Jednotlivé části kování - kliku i spodní štítek (neboli rozetu) si namontujete zvlášť přesně podle Vaší potřeby.

 

Budu rád za vaši zpětnou vazbu. Stačí dole na stránce kliknou na červené tlačítko "Přidat komentář" a napsat, jak vám článek pomohl.

 

Pokud jste neviděli předchozí tipy, podívejte se nejen na ně do naší PORADNY.

 

Ondřej Lang

+420 776 361 960

info@rajklik.cz

 

Autor článku je provozovatelem a zároveň majitelem internetového obchodu www.rajklik.czNÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ