Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


PORADNA » TIP! Typy a zkratky
Typy a zkratky

Nevyznáte se v označení typů klik? To vůbec nevadí.

Na internetu se při volbě kování můžete setkávat s klasickým označením, které používají výrobci klik a dveřního kování. V následujícím jednoduchém přehledu jsou názorně ukázány obrázky u každého označení klik. Věříme, že vám tyto informace pomůžou v lepší orientaci při vyběru zboží.

Zkratky se týkají především štítového kování, existuje ale i rozlišování u rozetového kováníokenních klik.

Varianty zkratek

 

A kde se tyto zkratky objevují?

Například při nákupu štítového kování potřebujete vědět jaký zámek máte ve dveřích a podle něj se řídíte. Zkratky proto obvykle bývají uvedeny u detailu produktu a určují typ otvoru. Jako příklad níže vidíte detail štítového produktu kliky Petra.

Internetové obchody mají tuto volbu pro zákazníky vyznačenou různě. U nás se setkáte s roletkou nabízející výběr jednotlivých variant, které jsou u daného kování k dispozici. (na obrázku níže červené kolečko značí výběr typu štítu)

rozetového kování se rozlišuje, zda se jedná o rozetu s kulatou nebo čtvercovou rozetou. Tato informace je uvedena již přímo v názvu produktu. Označení QR se používá pro čtvercový šítek a označení samostatné R se používá pro kulatý štítek. Např. "dveřní klika Tre-QR" je rozetové kování s čtvercovou rozetou a kování Sharon-R má rozetu kulatou.

I u rozetových klik se používá také rozlišování typů jednotlivých rozet, které jsme blíže popsali v článku "Rozdělení dveřního kování". Na obrázku máte náhled na detail u produktu Palermo-QR (v červených kolečcích vidíte označení čtvercové rozety a v druhém kolečku opět volbu typu štítku).

okenního kování je typ uveden rovněž v názvu. Zde rozlišujeme dva typy -O, která značí oválný tvar štítku, a -QO pro hranatý tvar. Označení je velmi podobné značení rozetových klik. Na obrázku vidíte příklad oválné okenní kličky Lamia-O

 


O typech a zkratkách dveřního i okenního kování je to v tomto článku vše.

Pro doplnění přehledu na samotných klikách zde přikládám pár reálných fotografií s popisem o jaký typ otvoru se jedná:

Na obrázcích jsou kliky (zleva): Alma (typ BB), Tina (typ PZ), Time-QR (typ PZ), Qubik-QR (typ BB), Wing-R (typ PZ) a Xenia-R (typ BB)

 

Budu rád, když napíšete do komentářů pod článkem váš názor, jak vám článek pomohl.

 

Další rady a návody najdete v sekci PORADNA.

 

Ondřej Lang

+420 776 361 960

info@rajklik.cz

 

Autor článku je provozovatelem a zároveň majitelem internetového obchodu www.rajklik.cz


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.