Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ráj klik - naše výhody


PORADNA » Jak vybrat dveřní kukátko

Jak vybrat dveřní kukátko

Dveřní kukátko je bezpochyby nezbytnou součástí vchodových dveří. Jeho úkolem je umožnit pohled za dveře a předejít tak vpuštění nezvaných návštěvníků. Při výběru kukátka do dveří je nutné sledovat několik vlastností, z nichž některé jsou závislé na parametrech dveří, na které bude kukátko umístěno.

Provedení kukátka do dveří

  • klasické kukátka - jde o klasické provedení kukátko, kde pomocí speciálních skel vidíme na druhou stranu dveří
  • digitální kukátka - z venkovní strany dveří je malá kamera, která snímá prostor přede dveřmi, který reprodukuje na digitální obrazovce z druhé strany dveří

Klasické kukátko do dveří Digitální kukátko do dveří

Viditelnost v kukátku

Před nákupem dveřního kukátka je nutné si rozmyslet, jaký úhel viditelnosti je vhodný pro prostor před danými dveřmi. Na trhu se setkáte s kukátky od 160° až po panoramatické, které umožňují sledovat prostor před dveřmi v úhlu 180°.

Délka dveřního kukátka

Délka kukátka je často nastavitelná. Tento parametr se odvíjí od tloušťky dveří, do kterých bude kukátko namontováno.

Průměr dveřního kukátka

Průměr kukátka do dveří udává, jak velký otvor bude potřeba pro kukátko vytvořit příp. pokud otvor je již připraven, tak je velmi důležité se tímto parametrem, který je vždy u kukátek uveden, řídit.

Barevné provedení kukátka

Kromě funkčních parametrů a vlastností je také třeba se zamyslet nad designem a barevným provedením kukátka, aby ladil s danými dveřmi, pro které je zamýšleno. Barevná provedení najdete v detailu každého produktu.